Gliwice z dziećmi – co zobaczyć?

Jedno z najstarszych, ale jednocześnie najszybciej rozwijających się miast Górnego Śląska to prawdziwa gratka dla aktywnych rodziców i ich pociech. Przedstawiamy najlepsze atrakcje, których zdecydowanie nie można pominąć, odwiedzając Gliwice z dziećmi!

noclegi Gliwice

Czary-mary!

Czary-mary Bawilandia to wyjątkowa sala zabaw, niemalże w centrum miasta. Tajemnicze schody, które zaprowadzą Cię do labiryntu, kosmiczna kabina, morze piłkowe i pokazy iluzji – to tylko niektóre z atrakcji tego magicznego miejsca. Tutaj nie ma miejsca na nudę!

wakacje z dziećmi

Lina Adrena – park linowy

Świetne miejsce, w którym dzieci mogą spożytkować swoją energię. Przejście przez mostki, kładki, liny i siatki rozmieszczone między drzewami to prawdziwy trening cierpliwości i uważności. Dorosłym z pewnością przypadną do gustu wyższe trasy, które potrafią podnieść poziom adrenaliny we krwi. Zawrotna prędkość na tyrolce niejednego przyprawiła już o… zawrót głowy.

gliwice noclegi

Kolejkowo. Największa makieta z piernika

Co mają wspólnego pociągi z piernikami? Dowiecie się, gdy odwiedzicie to słodkie miejsce, w centrum handlowym Europa Centralna! Na imponującej rozmiarem makiecie dokładnie odwzorowane zostały między innymi ważne miejsca na mapie Gliwic. Można na niej też dostrzec ponad 200 kamienic i domków oraz kilkadziesiąt miniaturowych postaci. A to wszystko osnute unoszącym się w powietrzu, korzennym zapachem goździków i cynamonu. 

Gliwice dla dzieci

House of Air – park trampolin w industrialnych wnętrzach

Pomieszczenie, w którym mieści się dziś park trampolin, widziało w przeszłości bardzo wiele. Podczas I Wojny Światowej było świadkiem startu samolotu bombowego. Później, na wielkiej hali sprzedawano różnego rodzaju pojazdy. W końcu stała się ona biurem armii. Dziś to nietypowe miejsce tętni życiem i zachwyca architekturą. Trudno przejść obok niego obojętnie!

wakacje z dzieckiem

Palmiarnia w parku

W Palmiarni Miejskiej w Parku im. Fryderyka Chopina, tropikalny klimat utrzymuje się nawet zimą. Do naszej dyspozycji jest tu aż pięć pawilonów. W czterech z nich obcować będziecie wyłącznie z roślinami, w tym – stuletnimi palmami, których wielkość naprawdę zrobi na Was wrażenie. Za to piąte pomieszczenie jest królestwem zwierząt! Ogromne akwaria z pewnością zaciekawią tak młodszych, jak i nieco starszych. W okalającym palmiarnię parku możecie natomiast zatrzymać się na chwilę wytchnienia.

noclegi Gliwice